piątek, 28 października 2016

Starość

    Pewna kobieta dożyła stu lat życia i obchody jej urodzin były wielkim wydarzeniem dla całej lokalnej wspólnoty. Odwiedził ją proboszcz, żeby złożyć życzenia i wychodząc, powiedział: "Cóż, Millie mam nadzieję, że będę mógł spotkać się z tobą za rok o tej samej porze." Bez chwili zastanowienia stuletnia solenizantka odpowiedziała: "Nie sądzę, żeby miało być inaczej; ojciec wygląda zupełnie zdrowo!"
    Niewielu ludziom zdarza się dożyć stu lat - pewien mężczyzna kiedyś wykrzyknął: "Nie mam żadnych wrogów na tym świecie - przeżyłem ich wszystkich"- ale większość z nas osiąga wiek 70 lat i więcej.

 ✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻
Jaki wiek to starość?
    Czy jest to może bardziej kwestia nastawienia mentalnego, co oznacza, że każdy z nas może być w sercu zawsze młody?
    Z naszej chrześcijańskiej perspektywy udane życie nie zależy od tego, jak długo żyjemy, ale od tego, na ile odpowiadamy w naszym ziemskim życiu na wezwanie Pana.

✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻
    John Quincy Adams, szósty prezydent USA, w wieku 91 lat został zapytany przez młodą kobietę: "Jak dzisiaj czuje się pan Adams?" Leciwy polityk odpowiedział: "Dziękuję, pan Adams czuje się bardzo dobrze. To prawda, że jego dom się rozpada. Fundamenty osiadły, krokwie się chwieją, a dach trochę przecieka. Wyprowadzi się stąd bardzo niedługo. Ale dziękuję, pan Adams czuje się bardzo, bardzo dobrze."
    Adams wiedział, że jesteśmy czymś więcej niż nasze ciała i dlatego nasze życie powinno koncentrować się na troskach innych niż tylko fizyczne czy doczesne.

✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻
    Czy to, że się starzeję w jakikolwiek sposób zbliża mnie do Boga? 

    Twój związek z Bogiem to klucz do określenia, czy doświadczasz życia w jego pełni. Spróbuj zmienić ośrodek swoich zainteresowań z
 "Jak czuję się dzisiaj? "

na
"Jakie możliwości Bóg da mi dzisiaj, żeby służyć Mu albo cierpieć 
w Jego Imię?"

/Joseph M. Esper, Święci na każdy problem/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Warto stanąć pod Krzyżem

Warto się pomodlić, westchnąć, być obecnym. Pod krzyżem Chrystusowym, bo on nie tylko z drewna. On cały jest z Miłości i ją ofiaruje. Chryst...