czwartek, 21 września 2017

Walcz rycerzu Boży!Niedawno w Gościu Niedzielnym mogliśmy przeczytać o akcji modlitewnej "Różaniec do granic":

"Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej."

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej,w I Sobotę Miesiąca. Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu.
Jeśli tylko chcesz, możesz, wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu zarejestruj się na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Na mapce zostanie wyznaczona droga do Twojego szlaku na granicy. Tam będziesz mógł wybrać swój kościół.
Przyjedź w sobotę 7.10.2017 do wybranego kościoła, po Mszy Świętej wyruszamy na nasz odcinek granicy modlić się na różańcu i wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych.
Natomiast jeśli nie ma takiej możliwości, by samemu uczestniczyć w tej modlitwie, zawsze można pomodlić się na różańcu w domu w intencji naszego kraju, opleść go modlitwą.

I jeszcze zachęta - zawsze po zakończonej modlitwie różańcowej (np. dziesiątce) można unieść do góry różaniec i wypowiedzieć słowa: "Maryjo, tym różańcem przywiązuję ... do Twojego Niepokalanego Serca!" Przywiązujmy wszystkie sprawy do Maryi. To jest pewna droga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Warto stanąć pod Krzyżem

Warto się pomodlić, westchnąć, być obecnym. Pod krzyżem Chrystusowym, bo on nie tylko z drewna. On cały jest z Miłości i ją ofiaruje. Chryst...